Dlaczego warto wyposażyć rower w błotniki?

Aby jazda na rowerze była przyjemnością, warto zadbać nie tylko o odpowiedni strój i dobrej jakości sprzęt. Liczą się także mniejsze, ale znacznie zwiększające komfort akcesoria. Jednym z nich są błotniki rowerowe. Jaką funkcję pełnią i dlaczego warto je kupić?

Błotniki – dodatek czy niezbędne wyposażenie rowerzysty?

Większość rowerów nie jest wyposażona w błotniki. Najczęściej trzeba je kupić oddzielnie. Czy warto? Wielu rowerzystom wydaje się to początkowo zbędny dodatek. Szybko okazuje się jednak, że kiedy pogoda nie dopisuje, drogi są zabłocone i pada deszcz, błotniki rowerowe to prawdziwe zbawienie. Zatrzymują brudną wodę, błoto i inne pyły, zapobiegając zmoczeniu i wybrudzeniu ubrania. Jazda staje się wtedy znacznie bardziej komfortowa.

Gdzie kupić dobre błotniki do roweru?

Błotniki produkowane są z różnych materiałów, mają różne wielkości i kształty. Producenci prześcigają się w funkcjonalności i designie. Które wybrać? Najlepiej solidne, porządnie wykonane, jak najskuteczniej chroniące przed zabrudzeniem. Największy wybór oferują sklepy rowerowe oraz dobrze wyposażone sklepy sportowe, także te online. Można w nich liczyć na starannie dobrany asortyment i specjalistyczną poradę sprzedawcy.