Wady i zalety rogów rowerowych

Szukając dodatków do roweru, nie sposób nie zainteresować się rogami. Ten dodatkowy element, choć był popularny głównie w latach 90, to jednak dziś coraz częściej na nowo jest stosowany. Czy faktycznie warto mieć taki dodatek? Jakie są jego wady i zalety?

Zalety rogów rowerowych

Główną i zdecydowanie najważniejszą zaletą stosowania rogów rowerowych, jest możliwość zmiany chwytu dłoni na kierownicy i tym samym umożliwienie dłoniom odpoczywania. Jest to szczególnie ważne w przypadku rowerzystów, którzy dziennie pokonują nieco większy dystans niż kilkanaście kilometrów. Dlatego też, jeśli ktoś jeździ na rowerze w nieco bardziej sportowy sposób, np. trenując długie dystanse, rogi rowerowe to dodatek wręcz obowiązkowy.

Wady rogów rowerowych

Czy rogi rowerowe mają jakieś wady, które mogłyby spowodować, że ich posiadane na kierownicy byłoby nie najlepszym pomysłem? Jak się okazuje tak, dlatego też warto wiedzieć, na co powinno się uważać. Jaka jest zatem największa wada takiego dodatku? Jest nią rzecz jasna ryzyko zaczepienia się rogiem o jakąś przeszkodę, co rzecz jasna wiąże się z upadkiem i sporymi obrażeniami. Powoduje to, że jeśli ktoś rogów nie potrzebuje, nie powinien ich zakładać, ponieważ nie wyniesie z tego korzyści, a przyniesie jedynie ryzyko.